Merzouga · Mig dia i dia sencer

Excursions en 4x4 pel desert de Merzouga

Descobreix el món que envolta les dunes amb un conductor local: famílies nòmades, pobles berbers, música gnawa a Khamlia, fòssils, antigues mines i el palmerar de l’oasi de Safsaf.

D'1 hora a un dia sencer

Quatre opcions

Des de €40

Per persona

4x4 privat

Amb conductor local

Des de Merzouga

Recollida al campament

L’experiència

Més enllà de les dunes

Merzouga és molt més que sorra. Amb un conductor local experimentat en un 4×4 còmode, descobreixes la vida i els paisatges al voltant de l’Erg Chebbi, llocs on no s’arriba a peu ni amb camell.

Visita una família nòmada a la seva jaima i comparteix un got de te, escolta música gnawa en directe a Khamlia, un poble fundat per descendents de pobles de l’Àfrica subsahariana, contempla antics fòssils i velles mines de plom, i travessa el desert de pedra negra de l’hamada. A l’excursió de dia sencer a l’oasi de Safsaf passejaràs entre palmeres i horts regats per canals tradicionals.

Tria un passeig curt per les dunes, una excursió de mig dia o un dia sencer: totes les sortides són privades.

Safsaf oasis near Merzouga

El més destacat

Què veuràs

Famílies nòmades

Te i conversa en una jaima tradicional.

Música gnawa

Música en directe al poble de Khamlia.

Oasi de Safsaf

Palmerars i horts enmig del desert.

Fòssils i mines

Fòssils antics i mines de plom abandonades.

Dunes i hamada

De la sorra daurada al desert de pedra negra.

Llacs del desert

Llacs estacionals amb flamencs després de les pluges.

Preus

Preus de les excursions en 4x4

Preus per persona amb 4×4 privat i conductor.

ExcursióDuradaPreu per persona
Dunes en 4×41 hora€40
Nòmades i pobles berbers3–4 hores€45
Dia sencer: nòmades i pobles berbersDia sencer€55
Dia sencer: nòmades i oasi de SafsafDia sencer€85

Afegeix excursions en 4×4 a la reserva del campament o demana’ns només l’excursió.

Preu i què inclou

Què inclou el preu

Inclòs

No inclòs

Des de €40

per persona

Preus per persona. Pregunta’ns per preus per a famílies i grups.

Paga un dipòsit del 15% en línia i la resta a l’arribada. O paga-ho tot (+5% impostos/IVA).

Bo de saber

Informació pràctica

Què cal portar

Ideal per a

Tothom: famílies, viatgers grans i qualsevol que prefereixi la comoditat a muntar.

Reserva en línia

Reserva la teva excursió en 4x4

Tria data i hora d’inici, selecciona l’activitat i el nombre de vehicles o persones, i paga un dipòsit del 15% (la resta el mateix dia) o l’import total de manera segura amb PayPal o targeta. T’allotges al nostre campament? Afegeix activitats al formulari de reserva del campament.

1. Data i hora d'inici

Aproximat: confirmem amb tu l'hora exacta.

2. Tria les teves activitats
4x4: dunes (per hora) €40 per persona / hora
4x4: nòmades i pobles berbers (3–4 hores) €45 per persona
4x4 dia sencer: nòmades i pobles berbers €55 per persona
4x4 dia sencer: nòmades i oasi de Safsaf €85 per persona
3. Pagament

Les teves dades

Els preus es cobren en EUR. Les altres monedes són aproximades.

Cancel·lació gratuïta fins a 24 hores abans de l'arribada.

Preguntes

Preguntes freqüents

No trobes la resposta? Escriu-nos per WhatsApp al +212 673 555 408; normalment responem en poques hores.

Sí, tens el teu propi 4×4 i conductor.

El dinar no està inclòs, però el conductor s’aturarà en un restaurant local.

Sí, molts hostes fan una excursió en 4×4 al matí i la ruta amb camell fins al campament a la tarda.

Sí, contacta’ns i ho organitzem.

Més experiències

També et pot interessar

Quad bikes

Quads

Des de €50 / hora

Quads individuals o dobles amb guia.

Dune buggies

Buggies

€130 / buggy / hora

Condueix un buggy de dues places per l’Erg Chebbi.

Nomad family overnight

Nit amb una família nòmada

€65 / persona / nit

Comparteix una nit amb una autèntica família nòmada.

Explora el desert amb comoditat

Nòmades, pobles, fòssils i oasis: reserva avui la teva excursió en 4×4.

Desplaça cap amunt